Członkowie wyprawy

Członkowie wyprawy

Klaudia Chechelska - laureatka konkursu

Mówią, że kobiety są słabsze. Mówią, że kobiety w górach nie zrobią nic wielkiego... I właśnie przez takie słowa jeszcze bardziej zależy jej na udowodnieniu, że jednak "płeć piękna" potrafi coś więcej niż pomalować paznokcie :) Góry towarzyszą jej od najmłodszych lat , jednak od ok. 3 lat zaczęła 'bawić się' w to trochę bardziej profesjonalnie. Zaczęło się od ścianki, później był kurs na instruktora wspinaczki, a następnie zdobycie trzech czterotysięczników w Alpach... a co będzie dalej ? :)

Paweł Gluza - laureat konkursu

Podróżuje od kiedy pamięta. Jego największą pasą, ponad wszystkie inne, jest odkrywanie świata. Czyni to poprzez podróżowanie, interakcję z nowymi miejscami czy kulturami, a także poprzez wędrówkę w miejsca dzikie czy nie dostępne. Kocha wędrować po górach. Jego  pragnieniem jest wykorzystać każdą chwilę i nie zmarnować żadnej okazji.. Właśnie to uważa za sens życia. A Traveler Adventure Team jest jedną z takich okazji (idealną!).

 

Damian Stęporowski - laureat konkursu

Od 8 lat trenuje parkour i wspinaczkę, co ukształtowało jegocharakter. Każdy miniony rok to dla niego skreślanie kolejnych marzeń z listy. W zeszłym roku tworząc pierwszą w Polsce podróż kamperem zakładającą wschód słońca na Rysach a zachód nad Bałtykiem w ciągu 24 godzin, dzięki ogromnej determinacji udało się mu zdobyć owy szczyt w warunkach zimowych bez raków. Była to dla niego jedna z najbardziej szalonych akcji. Każdego dnia pracuje nad formą fizyczną aby przesuwać kolejne bariery. 

 

Daniel Grodziński

Na nartach stanął jak tylko nauczył się chodzić. Zwolennik dwóch desek, ale w przeróżnych konfiguracjach – zjazdowych, biegowych, skiturowych, freeridowych. Eksploruje Karkonosze, Tarty i Alpy, także poza wytyczonymi szlakami. Łączy narciarstwo z fotografowaniem - zawsze na trasie ma ze sobą lustrzankę, statyw, kilka obiektywów i drona. W lecie podróżuje, uczy się kolejnych języków, udziela się społecznie. Z zawodu adwokat – dzięki pracy może realizować wszystkie powyższe pasje.
https://www.facebook.com/FotografiaDanielGrodzinski/

Hanna Gadomska

Redaktor online. Można ją spotkać na szlaku (albo poza nim - tylko ciii). W górach najbardziej lubi wszystko - nawet herbatę z ogniska, mieszaną patykiem. Stara się korzystać z okazji, zbierać nowe doświadczenia i - jak mówi - woli myśleć, że życie jest fascynującą przygodą! Dzięki swojej pracy poznaje fantastycznych ludzi, którzy zarażają pasją i to te spotkania są esencją jej pracy. Atrybuty? Plecak i tomik poezji.

Jeremiasz Gądek

Jest absolwentem Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Podczas studiów odkrył swoje dwie największe pasje - podróże i nieco później fotografię. Od tamtego czasu geograficzne ukierunkowanie do poznawania świata nierozłącznie wiąże z pasją fotografowania krajobrazu. Natura z całym pięknem, różnorodnością kolorów jest jego inspiracją, a świt to zdecydowanie jego ulubiona pora dnia, nie tylko ze względu na piękne widoki,idealne światło i mgły, ale także na wszechogarniającą ciszę i spokój.
https://www.facebook.com/jeremiaszgadek/

Justyna Tylczyńska

Dziennikarka Polskiego Radia, Radiowej Czwórki, miłośniczka podróży, obecna wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. Od zawsze chciała biegać z mikrofonem i nagrywać wszystko dookoła. Jej życiowe motto to: poznając nowe, inaczej patrzysz na stare. Realizuje je, podróżując oraz odważnie próbując nowych rzeczy. Dzielenie się doświadczeniami ze słuchaczami uważa za najlepszy aspekt swojej pracy, który jednocześnie zamienia ją w pasję.

Marcin Mossakowski

Od dziecka tworzy filmy, a teraz robi je np. dla National Geographic Polska. Jest autorem podróżniczego bloga www.livealife.pl, na którym publikuje filmy ze swoich podróży, np. z półrocznej samotnej podróży po Ameryce Południowej, z wyprawy na Spitsbergen czy z surfingu w Maroku.
https://www.facebook.com/laltravel/

Mateusz Waligóra

Specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca naszej planety. Szczególnym upodobaniem darzy pustynie, od Australii po Boliwię. Na koncie ma rowerowy trawers najdłuższego pasma górskiego świata – Andów, samotny rowerowy przejazd przez najtrudniejsza drogę wytyczoną na ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej oraz samotny pieszy trawers największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni w Boliwii. Na co dzień stały współpracownik National Geographic Traveler oraz przewodnik wypraw trekkingowych na kilku kontynentach. Jest autorem książki 'TREK'. Jego fotografie można znaleźć na stronie www.mateuszwaligora.com

Oliwia Papatanasis

Kształciła się na filologa i dziennikarza, zajmuje się fotografią i promocją kultury. Wyrusza w świat kiedy tylko może, a w wolnych chwilach dzieli swoimi pasjami online. Pisze o podróżach, ale przede wszystkim fotografuje. Czasem wyjeżdża sama, by wmieszać się w tłum, móc na spokojnie wczuć w klimat miejsca i spróbować poznać je choć trochę lepiej. Innym razem w grupie wyrusza zdobywać górskie szczyty, przemierzać wilgotne jaskinie lub zachwycać się podwodnym światem.
https://www.facebook.com/the.ollie.blog/

Małgorzata Kubaś

Koordynatorka wyjazdu, czyli przynajmniej w teorii najbardziej decyzyjna i obowiązkowa osoba w ekipie. W praktyce od lat trenuje asertywność i uprawia prokrastynację. Pasjonatka Sci-Fi. Ale docenia też kino akcji. Najbardziej kocha gorące lato i morze, ale.... czego nie robi się dla dobrego towarzystwa i adrenaliny.

Marzena Nieszporek

Koordynatorka wyjazdu. Liczy na to, że pedagogiczne wykształcenie pomoże jej zapanować nad grupą tak nieokiełznanych osobowości. W weekendy zdobywa kolejne umiejętności przydatne w wymarzonej pracy grafika. Uwielbia długie piesze wędrówki, jazdę na rowerze po lasach i śpiewanie w samochodzie. W zimie najbardziej lubi ciepłą herbatę pod kocykiem, ale długie zjazdy na nartach czy wojna na śnieżki nie są jej straszne.

TRAVELER ADVENTURE TEAM

Odkryj z nami sportowe pasje

Dziękujęmy za wspaniałe zgłoszenia :) Żałujemy, że nie możemy zabrać Was wszystkich!